Forum Sandomierskie Strona Gwna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Rzeczywistość powyborcza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Gwna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Marcin25



Doczy: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skd: Sandomierz

PostWysany: Czw Lis 16, 2006 1:26 pm    Temat postu: Rzeczywistość powyborcza Odpowiedz z cytatem

Jak oceniacie sytuację po wyborach samorządowych?
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
wwwojtas



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 5

PostWysany: Czw Lis 16, 2006 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcinie25 - Super! O ile tym razem pozwolisz się wypowiedzieć to sie wypowiem. Pytam wpierw bo jeśli znowu mam coś pisac a Ty to usuniesz to szkoda czasu.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
kardynał



Doczy: 16 Lis 2006
Posty: 6

PostWysany: Czw Lis 16, 2006 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ambiwalentne odczucia: z jednej strony niezminialny beton "Rady Starszych" pozostał a J.B. wykręcił sobie tylko i diabłu znanymi sposobami taki wynik w 1szej turze, z drugiej strony zostali nagrodzeni aktywni i chcący coś zmienić - jest druga tura z Panem Harańczykiem i szansa na odwilż...
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Marcin25



Doczy: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skd: Sandomierz

PostWysany: Czw Lis 16, 2006 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wwwojtas napisa:
Marcinie25 - Super! O ile tym razem pozwolisz się wypowiedzieć to sie wypowiem. Pytam wpierw bo jeśli znowu mam coś pisac a Ty to usuniesz to szkoda czasu.

Prosze wybaczyć, chciałem tylko uaktualnić temat, nie zaśmiecając forum nieaktualnymi tekstami. Obiecuje że teraz już wszystko zostanie:)
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
wwwojtas



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 5

PostWysany: Pi Lis 17, 2006 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, wobec tego wybacz mi moją kulminację emocji:). Fakt rzeczywiście jest taki, iż nalezy patrzeć w przyszłość. Z tego punktu widzenia kasowanie starych, nic nie wnoszących tematów jest uzasadnione. Czyżby za 9 dni te słowa były prorocze? Osobiście wolałbym, aby w Piszczelach wiał rzeczywiście świeży wiatr. Pozdrawiam!
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Marcin25



Doczy: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skd: Sandomierz

PostWysany: Pi Lis 17, 2006 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, odnoszę wrażeie iż zwolennicy P. Marka Harańczyka przeważają na tym forum. A ja nie wiem jak się zachować w przyszłą niedzielę. Obawiam się mu zaufać, z uwagi na brak doświadczenia, jednocześnie zdaję sobie sprawę że zmiany są konuiczne
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
ks



Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 12

PostWysany: Pi Lis 17, 2006 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcinie25 pomyśl o przyszłości Sandomierza i zagłosuj na M.Harańczyka. Nie bedziesz żałował.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
wwwojtas



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 5

PostWysany: Pi Lis 17, 2006 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja Marcinie odnoszę wrażenie, że nie można oceniać ludzi na podstawie tego co sami piszą o sobie (czytaj "Program Wyborczy"). Można natomiast dokonać pewnej oceny na podstawie dotychczasowych dokonań. W przypadku pana Jerzego są one widoczne dla ogółu - stąd być może taki wynik wyborczy. Za same koncepcje - pięć z plusem, za planowaną jakość wykonania - dwója!. Dlaczego tak się stało? Powtórzę dopowiedź z mojego pierwszego posta - PAN JERZY NIE POTRAFIŁ OTOCZYĆ SIĘ WŁAŚCIWYMI LUDŹMI. I chyba w tym tkwił (dalej będzie tkwił??, oby nie) problem. Zapewne gdyby nie pewna grupa "nie trzymająca władzy"Smile dziś Piszczele wyglądałyby tak jak wygląda Fontanna i jej otoczka na małym rynku. Pisze to dlatego że mam niepełnosprawnego brata, który jest już dorosłym facetem, ale o którym władze Sandomierza zapomniały. Przecież takie osoby to nikły procent poparcia, a do lokali wyborczych zawsze im można zrobić jakby co tymczasowe podjazdy - wymóg Unii czy może ŻENADA na równie żenującym poziomie? Czy nie można tego było uwzględnić przy projektach, na przykład wyżej wspomnianej fontanny?. I tak dalej kontynuując przyglądałem się z zaciekawieniem realizacji projektu zagospodarowania Piszczeli. Jakie były początkowe plany i kto sprawił że zamiast sterty betonu i paru kikutów drzew wyglądają one tak jak wyglądają to tez zainteresowani wiedzą. Bynajmniej nie był to Pan Jerzy. Ale o tym głośno nie mówię żeby nie było że jestem jakimś agitatorem. O zgrozo! Polityka mnie nie interesuje, ale interesuje mnie to co się wokół mnie dzieje.
Pana Marka natomiast znam jako człowieka i jeśli kogoś interesuje moje prywatne zdanie na jego temat to powiem tylko tyle że w garniturze mu nie do twarzy:). Ale nie szata zdobi człowieka.
Dalej kontynuując, czasy ludzi - specjalistów we wszystkich dziedzinach -skończyły się definitywnie. Bo nie można dziś być dobrym informatykiem, ekonomistą, projektantem i prawnikiem zarazem. Kwestia dobrania sobie właściwych ludzi do współpracy. Czyli kwestia zorganizowania swojej pracy i podjęcie się odpowiedzialności za jej efekty. Wg mnie tak właśnie powinien pracować dobry manager. Za to dla Pana Marka 5 z plusem. Bo Sandomierz potrzebuje Managera a nie kolejnego urzędnika zamkniętego w Ratuszu (odremontowanym z resztą).

Wreszcie dwa słowa na temat główny - rzeczywistość powyborcza - patrząc na Radę praktycznie bez zmian. Jeśli tych zmian nie potrzeba to 26.11.06 możemy na przykład pooglądać telewizję, albo pójść na spacer. Ja uważam że są one potrzebne. Odpowiedź czy to była dobra decyzja przyjdzie tak czy owak po czterech latach. Czy będzie to dobra decyzja? Ja swój wybór znam, choć w gwoli ścisłości nikogo do niczego nie namawiam. Wyborów ludzie dokonywali od dawna, jeszcze zanim demokracja powstała. Dokonywać będą też ich dalej. Sztuką jest natomiast dokonać wyboru dobrego. Pozdrawiam!!
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
gruby



Doczy: 19 Maj 2006
Posty: 4

PostWysany: Pi Lis 17, 2006 2:58 pm    Temat postu: nie rozumiem Odpowiedz z cytatem

Marcinie jesteś biegły i prawdziwy w dziedzinie polityki partyjnej, wyjaśnij mi proszę o co chodzi. Powierża popiera Borowskiego, który przez 4 lata lekceważył SLD a PIS w tym samym czasie buduje koalicję z układem Borowskiego z zamiarem wyeliminowania 2 radnych z SLD. Chyba jestem głupi ale nie rozumiem o co tu chodzi ?
Możesz pomóc
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Marcin25



Doczy: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skd: Sandomierz

PostWysany: Pon Lis 20, 2006 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się szczerze że sam jestem zdziwiony zaistniałą sytuacją.
Zdziwiony nie poparciem P. Powierży, bo to jest naturalne że popiera się kandydata, którego cokolwiek łączy ( lub łączyło z formacją ).
Jest to ostatnia deska ratunku dla Lewicy w Sandomierzu. Poniosła dotkliwą porażkę w wyborach ( 3 radnych na wszystkich szczeblach ).
Wydaję mi się że konstrukcja personana w partii została zachwiana i nie ma podstaw obecnie do działania SLD w Sandomierzu na taką skalę jak dotychczas. - Zdziony jestem jednak tym że Burmistrz Borowski pomimo tego że wszyscy się przeciwko niemu odwrócili - sam odwraca się od Lewicy - partii dzięki której osiągnął tak duży sukces i poparcie, czy ten lewicowy elektorat jest w czymś gorszy od tego ultrakatolickiego o który burmistrz tak usilnie zabiega...? Tak się złożyło że jestem świadkiem obecnych wydarzeń z "pierwszego rzędu". Po tym co obserwuje coraz barziej zniechęcam się do polityki, której reguł coraz bardziej nie rozumiem.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
kardynał



Doczy: 16 Lis 2006
Posty: 6

PostWysany: Pon Lis 20, 2006 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno sie dziwic zniechęceniu. Pytanie jak po tym wszystkim Pan Borowski ma zamiar rządzić kolejną kadencję? Myślę że najwyższy czas przewietrzyć. Nie mamy do wyboru plejady rasowych polityków, tylko dwie opcje. Dać szansę Harańczykowi, który jest społecznikiem, organizatorem i który chce coś w tym zaklętym mieście zmienić na lepsze, albo pozwolić Borowskiemu na utrwalenie tego smrodku na kolejne cztery lata, co, jak wszystko wskazuje, jest jego najważniejszym celem.

Ps. co do zalotów do elektoratu ultra black to sa powodowane łatwościa dotarcia do niego (na odpowiednim szczeblu), zwartością i jednomyślnością osiągana przez własne kanały dystrybucji i licznością w naszym małym (ciemno)grodzie.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Gwna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group