Forum Sandomierskie Strona G³ówna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

2 Festiwal Filmów Nie-Zwykłych.
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G³ówna -> Imprezy w Sandomierzu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
ssi
Site Admin


Do³±czy³: 26 Mar 2005
Posty: 44
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Czw Cze 02, 2005 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, proszÄ™ na temat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bełkotMarcina25



Do³±czy³: 01 Cze 2005
Posty: 18

PostWys³any: Czw Cze 02, 2005 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co mam na temat pisac? przeciez dyskutuje z gosciem, ktory wszystko (procz szczeniakow i suczek z rycerstwa) uwaza za gowno. nie trafiaja do niego argumenty logiczne, nie reaguje na propozycje ze jesli sie mu nie podoba to niech sprobuje pojsc do zrodla i porozmawiac - nie naskarzyc. gosciem ktory zaslania sie radnymi - pewnie tymi ktorzy rozkradli klub SKS Wisła i znaja sie tak jak on na wszystkim. gosciem ktory nie potrafi odroznic rozrywki od kultury, nie docenia walorow edukacyjnych. ech adminie szkoda gadac. W Krakowie kazdy by nazwal tego goscia BUCEM. zreszta kochany adminie - odsylam wszystkich do artykulu o prowincjonalizmie na www.sandomierz.net
i to by bylo na temat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nikt mnie do tej pory nie nazwał bucem a mieszkam w krakowie już parę dobrych lat. Piszesz notorycznie nie na temat a Twoje posty wręcz kipią nienawiścią i złośliwościa. Nie rozumiesz że ktoś może mieć inne własne zdanie na każdy temat. Twoje posty pachną prowincjomalizmem, ja wyrażam w swoich jedyniue swoją opinię, nigdy nie skarżyłem się radnym a jedynie podsuwałem konkretne pomysły i do takich należe ten związany ze zmianami w Fundacji. Dobrze wiem czym jest kultura ale nie chce by była ona wściskana komuś na siłę, zaś rozrywki pragną wszyscy.
A wracając do kultury to powiedz jeśli uważasz się za superukulturalnionego, kiedy a może czy w ogóle z własnej chęci byłeś na jakiejś sztuce w teatrze lub filharmonii czy wystawie malarskiej. Znasz się w ogóle nqa tym?? Ja właśnie odróżniam te 2 sprawy i pragnę żeby zachować pewne proporcje poimiędzy tymi 2 dziedzinami i pozwolić ludziom dobrze się bawić a czasami poznać smak imprez typowo kulturalnych.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ania



Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że państwo wzięło na siebie obowiązek dotowania niekomercyjnych wydarzeń kulturalnych i samorząd miejski w formie fundacji tego typu działalność prowadzi. Tu nie chodzi o złe kierownictwo, które ma zamiar urządzić imprezę dla mas tylko im nie wychodzi, tylko o to, że z założenia realizuje jakiś przyjęty program wspierania inicjatyw nie mających szans zaistnieć bez wsparcia finansowego. Uważam, że jest to słuszna droga i cieszę się, że w Sandomierzu można zobaczyć coś więcej niż Patrycję Markowską. Oczywiście należałoby wspierać takie działania również w formie sponsoringu, ale to u nas (w Sandomierzu) nawet chyba jeszcze nie raczkuje. Co do imprez masowych jestem również jak najbardziej za, ale może niech one zarobią na siebie biletami czy jak, powinno się udać skoro jest tylu chętnych na nie. Przyjęło się u nas, że każdy by się za darmochę chciał ubawić po pachy - tzn. zamiast kupić bilet, to wydać tę kasę na piwsko, ożłopać się, obsikać parę zabytków, naśmiecić ile wlezie i iść rycząc w niebogłosy wężem do domu.
Kultura, kurde, nie? Zaczekajmy może do wyborów to rozkręcą się "darmowe" (za nasze zresztą podatników pieniądze) imprezki promocyjne pod sztandarami rozmaitych partii. Co prawda to jeszcze chwila, ale już zacznę: chleba i igrzysk chcemy, kiełbasek i Patrycji Markowskiej.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycji Markowskiej chcemy jak najbardziej. A dlaczego nie obiletować imprez kulturalnych, można je robić spokojnie w salach a nie plenorowo bo i tak nie przychodzi na nie dużo ludzi. Fundacja może i wspiera artystów niepopularnych niechcianych gdzie indziej ale nie robi żadnych starań by wyjść na przeciw oczekiwaniom młodzieży, nie szuka aktywnie sponsorów, a więc nie może nawet zorganozować porządnego koncertu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ania



Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O właśnie tu miał być ten post:

Załamka, on chyba naprawdę lubi Patrycję Markowską. A ja zastanawiałam się jak w ogóle możliwe, że mogą zaistnieć takie zjawiska jak ona, Flinta, Skrzynecka, Górniak itp. Jak widać ktoś tą twórczość łyka. A na Dniach Tarnobrzega podobno ma być 2 + 1. Jedż Panie Marcinie. Wyszalej się.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bełkotMarcina25



Do³±czy³: 01 Cze 2005
Posty: 18

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jak maja czlowiekowi rece nie opadac do samej ziemi jak sie naczyta madrosci Marcina25.

artysci niepopularni i niechciani gdzie indziej:
- Kroke na swoje koncerty w Hiszpani sciaga po klika tysiecy melomanow do hal sportowych
- Motion trio przyjechalo do Sandomierza prosto z trasy w Austrii, z Sandomierza pojechali na koncerty w Niemczech
- Andrzej Grabowski byl zalamany ze w 28 tysiecznym miescie sprzedanych zostalo 50 biletow, w innych miastach jego wystepy organizowane sa w olbrzymich salach i halach sportowych i tak nie wchodza wszyscy chetni
- Urszula Dudziak - najslyniejsza polska wokalistka, sciaga na swoje koncerty komlety w Nowym Jurku i Warszawie
- Piotr Rogucki - niechciany lider niepopularnej kapeli Coma (za swoja niechcianosc zdoby grand prix festiwalu piosenki aktorskiej we Wroclawiu) spiewal dla 5 osow w Sandomierzu - kto byl ten pamieta ze bylo przednie
- Swoja droga - niepopularny i niechciany nigdzie zespol folkowy. niechciany szczegolnie w Warszawie gdzie zdobyl Grand Prix w konkursie Polskiego Radia "Nowa Tradycja"
- Grzegorz Turnau - ten artysta nie dosc ze jest niechciany to wrecz nienawidzony gdzie indziej i dlatego przyjechal zaspiewac w Sandomierzu
- Piotr Bukartyk - ze swoim zespolem gra glownie na imprezach zamknietych dla najwiekszych koncernow polskich i zagranicznych dlatego na jego sandomierski koncert przyjechali ludzie z Warszawy, Lublina i Piotrkowa Trybunalskiego, cale szczescie ze przyjechali bo sandomierzanie jak zwykle sie nie popisali

jeszcze jakies przyklady artystow niechcianych?

moze pytanie - kto to sa artysci niechciani?
- Lech Majewski - rezyser uznany w USA i Polsce (nagroda za rezyserie FPFF w Gdyni, Grand Prix Camerimage), ktory wczoraj goscil w kinie i opowiadal o kulisach krecenia filmow (i nie tylko) dla kilkunastu fanow polskiego kina?

no tak - jakby przyjechal George Luckas to wtedy wszystkie Marciny25 w Sandomierzu sikalyby w majtki ale jakis nieznany Lech Majewski... toz to zemsta chyba jakas zemsta Sithow czy innych szitow

Ania ladnie napisala - CHLEBA I IGRZYSK - darmowych koncertow gwiazdeczek jednosezonowych ktorych kazdy Marcin25 i nie tylko moze posluchac w kazdej stacji radiowej w Polsce ile chce i kiedy chce - Lzy, Sami, Virgin, Leszcze, Ich Troje, etc. nawet jesli przyjada na koncert do Sandomierza to i tak Marcin25 znajdzie powod do narzekania - bo padal deszcz, bo bylo zle widac, bo bylo zle slychac, bo konceret sie opoznil, bo powinien zagrac kto inny, bo bylo malo ludzi na widowni, bo staly lawki, bo robila to Fundacja, bo zupa byla zaslona...


dlaczego nie obiletowac imprez? - najlepiej jeszcze pewnie obiletowac imprezy plenerowe co?
juz raz mielismy impreze biletowana za gruba kase miejska przyjechal do Sandomierza obwozny cyrk z silaczami. zapytajcie mieszkancow starowki, wlascicieli lokali i turystow co o tym sadza.
teraz ten sam pomysl ma.... no kto? zgadnijcie - oczywiscie, opiewany przez Marcina25 jasnie nam panujacy ksiaze, ktory uczy swoich rycerzy jak naleze zwracac sie do kobiet. Ksiaze Kasztelan Strong Man Karol Wielki. mam nadzieje ze pomysl zamkniecia malego rynku i biletowania pokazow z bozej laski rycerskich nie dojdzie do skutku.

moze robic imprezy w salach? moze - tylko w ktorych. a poza tym nasz przyszly radny lub burmistrz z parti Marcinow25 sam sobie zaprzecza.

z jednej strony wg. jego planu poprawy swiata imprezy powinny byc biletowane (jak rozumiem po to zeby zarobily na siebie i dzieki temu zeby artysci na tych imprezach byli jedynie sluszni, patrz wyzej) a zdrugiej strony sam przyznaje ze i tak na imprezy (nawet w plenerze za darmo przychodzi malo ludzi). to ja sie pytam: jak sie nazywa ten profesor od Ekonomi na ktorego sie powolujesz??? malo ludzi=malo pieniedzy

i jeszcze jedno - z tego co wiem Fundacja nie jest po to zeby wychodzic na przeciw. na przeciw moga sobie wychodzic firmy komercyjne - proszek OMO, podpaski Always i organizatorzy trasy Lata z Radiem - bo na tym polega ich praca. wyjsc na przeciw i zaspokoic potrzeby mas. potzreby ktore zreszta wczesniej sami wykreowali poprzez roznego typu metody manipulacyjne.
Fundacja owszem - kreuje potrzeby tylko nie dla mas - po to zeby moze za pare lat w Sandomierzu bylo mniej jalowych politykow pokroju Marcina25 ktorzy za kryterium popularnosci i chcianosci artystow przyjmuja ilosc odtworzen piosenki na playliscie RMFu i ZETki.


p.s.
prosze na koniec admina zeby nie wycinal tego postu bo jest na temat i nie lzy zadnego kretyna. bardzo sie staralem zeby tak bylo.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doprawdy jestem pod wrażeniem tego postu i w ogóle całej Twojej kulturalnej osoby. Jeśli jednaj ją tak bardzo umiłowałeś ( kulturę) to staraj się chociaż pozory w swoim zachowaniu okazywać bo inaczej sam zrobisz z siebie kretyna. Znalazłbym szereg innych epitetow pod Twoim adresem jak najbardziej trafnych ale powstrzymam się. Nazwiska profesora nie podam bo jeszcze jego zacząłbyś tu wyzywać a poza tym wątpie żebyś miał jakiekolwiek piojęcie o tym a przede wszystkim chyba nie masz czasu na zajmowanie się innymi sprawami bo cały poświęcasz na pisanie tych beznadziejnych postów.
Sam piszesz jaka jest frekwencja na naszych imprezach .
Po co wydawać publiczne śroki na coś co nie budzi żadnego zainteresowania, dlatego mowie zeby obiletowac te malo popularne imprezy bo ta garstka i tak przyjdzie a przynajmniej zwroci sie czesc wyrzuconych w bloto pieniedzy
To co piszesz jest przykładem nie liczenia się z opinią innych - Róbmy to co nam sie podoba a nie czego oczekują ludzie czyz nie??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
bełkotMarcina25



Do³±czy³: 01 Cze 2005
Posty: 18

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ania



Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bełkot pięknie i wyczerpująco ująłeś to o czym wszyscy wiemy. Dorzuciłabym jeszcze fantastyczny koncert Voo Voo na rynku (zainteresowanie takie sobie, w końcu nie można ich w radio - papkach usłyszeć) i Raz Dwa Trzy. Dodam, że bełkot wymienił imprezy biletowane, co w całości, lub częściowo pokryło koszty ich realizacji. Nie można tego powiedzieć o koncercie gwiazdki Patrycji Markowskiej (przeciętny głos, przeciętne kompozycje, brak haryzmy - nie każdemu Bozia dała, jak nie szukając daleko jej ojcu. Nie jej to wina i nie sądzę, że ojciec robił co mógł by ją wypromować. To raczej obecna polityka koncernów muzycznych, które szukają jak mogą sposobów na zarobienie kasy, więc czepili się dziewczyny, bo nazwisko ma nośne.) Nasze pieniądze zostały rozdane za friko, nie otrzymaliśmy nic. Żeby to był Perfect, to jeszcze bym zrozumiała pianie Marcina25. Jestem natomiast przekonana, że gdyby obiletować jej koncert w sali to nie sprzedałoby się nawet 50 biletów. Dla jasności nie twierdzę, że takich imprez nie powinno być. Oczywiście, że tak, ale nie odmawiaj Panie Marcinie ludziom prawa do kontaktu z kulturą. Do tego Fundacja została powołana, o to dba i chwała jej za to. Jak sama nazwa głosi Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej nie powinna organizować, pseudokulturalnych rozrywek typu koncert wspomnianej szansonistki (biedna ona, że funkcjonuje jako przykład) czy pokazów typu "kobieta z brodą i jej dwugłowy osioł".

Jak mówi łacińskie powiedzenie: o gustach się nie dyskutuje, ale o finansowaniu ich zaspokajania jak najbardziej powinno się mówić.

Jeszcze jedno dodam. Może mi odpowiesz Panie Marcinie w jakim celu zostało powołane i funkcjonuje Ministerstwo Kultury i Sztuki? Czy uważasz, że powinno być rozwiązane, ponieważ dotuje tzw. wysoką kulturę, sztukę niepopularną? Toż to też za nasze, i to niemałe pieniądze. Miasto i Fundacja robią to na poziomie lokalnym. Określ czy jesteś za całkowitą likwidacją Fundacji, BWA, Muzeów w Sandomierzu (one też są na garnuszkach państwowych i zajmują się wyrzucaniem pieniędzy na rzeczy niepopularne) czy tylko masz jakąś wizję zmiany ich działalności. Może powinny organizować wesela (i pogrzeby)?, cotygodniowe potańcówki? występy go go i chipendales'ów? zawody siłaczy? wojnę na pomidory?

P.S. Nie dopatrzyłam się w poście bełkota jakiegoś wyjątkowego chamstwa i braku kultury. Nie wiem z jakiego powodu Marcin25 znowu zaczął tupać nóżkami.
Uważam, że nie napisałam nic obraźliwego również w moim poście i oczekuję, że nie zostanie on usunięty (to zaczyna być jakaś paranoja). Nie czekam na odpowiedź, a już na pewno nie taką napastliwą jak do bełkota. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bełkotMarcina25



Do³±czy³: 01 Cze 2005
Posty: 18

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin25 napisa³:
Doprawdy jestem pod wrażeniem tego postu i w ogóle całej Twojej kulturalnej osoby. Jeśli jednaj ją tak bardzo umiłowałeś ( kulturę) to staraj się chociaż pozory w swoim zachowaniu okazywać bo inaczej sam zrobisz z siebie kretyna. Znalazłbym szereg innych epitetow pod Twoim adresem jak najbardziej trafnych ale powstrzymam się. Nazwiska profesora nie podam bo jeszcze jego zacząłbyś tu wyzywać a poza tym wątpie żebyś miał jakiekolwiek piojęcie o tym a przede wszystkim chyba nie masz czasu na zajmowanie się innymi sprawami bo cały poświęcasz na pisanie tych beznadziejnych postów.


co do mojej osoby to bez komentarza. co do profesora to jak wynika z poprzednich postow studiujesz na AE w Krakowie. zdziwilbys sie ale podanie nazwiska profesora wiele by wyjasnilo bo oprocz pisania beznadziejnych postow (jak widac wyzej) robilem i robie rozne inne ciekawe rzeczy, m.in. studia na tej samej uczelni...

Marcin25 napisa³:
Sam piszesz jaka jest frekwencja na naszych imprezach. Po co wydawać publiczne śroki na coś co nie budzi żadnego zainteresowania, (...)


po pierwsze cale szczescie zainteresowanie jest, to ze male narazie to insza inszosc. po drugie srodki publiczne wydaje sie na rozne rzeczy - przede wszystkim na infrastrukture (tak ucza jeszcze na tej uczelni?). infrastrukture rozumiana doslownie ale tez glownie na edukacje prawda?. zgadzasz sie ze to inwestowanie w przyszlosc narodu? spojrz na strukture wydatkow budzetu panstwa i budzetu miejskiego.
pieniadze publiczne nie sa wydawane dla uciechy pojedynczych ludzi ani mas ludzkich. srodkow tych nie wydaje sie na lody dla dzieci tylko na pomoce naukowe, pensje dla nauczycieli. (zgadza sie do tej pory?) nie wydaje sie na mercedesa pana X czy forda pana Y tylko na na zalatanie i budowe drog. podobnie jest w kulturze. pieniadze wydawane sa na cele edukacyjne, niekomercyjne. ktos juz o tym pisal, chyba Ania. wejdz do BIPu i zobacz jakie pieniadze na co sa wydawane.


Marcin25 napisa³:
dlatego mowie zeby obiletowac te malo popularne imprezy bo ta garstka i tak przyjdzie a przynajmniej zwroci sie czesc wyrzuconych w bloto pieniedzy

jezeli uwazasz ze pieniadze wydane np. na zajecia dla dzieci i mlodziezy, konkursy, przeglady (w ramach ktorych koncertowal np.Turnau) sa wyrzucane w bloto to gratuluje Ci dobrego humoru.

Jezeli zauwazyles ze srodki publiczne w Sandomierzu wyrzucane so w bloto to Twoj obywatelski obowiazek powinien nakazac Ci zgloszenie tego faktu do RIO (dla niewtajemniczonych Regionalna Izba Obrachunkowa, organ konktrolny) lub NIKu. interwencja u radnych to tylko alibi a nie konkretne dzialanie. natomiast uwazam (ktos tez juz o tym pisal) ze sprawe powinienes zaczac od pujscia do Fundacji albo lepiej do Wydziały Kultury UM i poznania stanowiska drugiej strony. a wytlumaczenie ze to i tak nic nie da (choc nie probowales) jest, przyznasz bez obrazy, szczeniackie. I taki tok rozumowania maja Ci tu wszyscy za zle (suczki tylko dolaly oliwy do ognia).


Marcin25 napisa³:
To co piszesz jest przykładem nie liczenia się z opinią innych - Róbmy to co nam sie podoba a nie czego oczekują ludzie czyz nie??


Po pierwsze: Prosze przytocz mi badania opini publicznej w Sandomierzu pokazujace czego ona oczekuje. Tylko bez wykretow.
Po drugie: powtarzam Fundacja nie jest po to by na zawolanie, w kazdym wzgledzie i bezkrytycznie robic to czego oczekuja ludzie, albo to co sie komus wydaje ze oczekuja ludzie. Od dzialan komercyjnych, spelniania oczekiwan sa firmy komercyjne. Zrozum to chlopie bo niedogadamy sie nigdy.

na razie tyle bo zawalam swoja prace zeby wytlumaczyc Ci podstawowe sprawy na ktorych opiera sie spoleczenstwo obywatelskie.


Ostatnio zmieniony przez beÅ‚kotMarcina25 dnia Pi± Cze 03, 2005 3:03 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ania



Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWys³any: Pi± Cze 03, 2005 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klask, klask, klask. Pzrekazuję pałczkę bełkotowi, jemu lepiej to idzie. Brawo.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Sob Cze 04, 2005 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej zaprezentowales swoje podejście, jestem pod wrazeniem. Nie dogadamy sie na pewno bo ja uwazam zupelnie inaczej, niestety nie dysponuje takim czasem jak ty zeby psac takie obszerne posty bo tez mam inne. Twoj pomysl na edukacyjne walory imprez jest smieszny, one z nazwy maja bawic relaksowac a od edukacji sa inne instytucje. Koncert w plenerze ma promowac miasto przyciagac ludzi, a nie osmieszac je kilkunastoma widzami na kazdym koncercie organizowanym przez fundacje. Wydatki masta przegladam raz dziennie bo akurat to jest temat mojej pracy wiec daj spokoj juz z popisywaniem sie swoja wiedza na temat finansow publicznych.
Ciesze se ze skonczyles AE ciekawe co i w jakim trybie watpie ze dziennym, szkoda ze nie nauczyli Cie jak sie pisze PÓJŚĆ SmileSmileSmile
ps Badania nie ma problemu przytoczyc przynajmniej te dotyczace mkodzezy
Hmm nie musisz mi tlumaczyc czym jest spoleczenstwo obywatelskie bo rozmawasz z politologiem. Tylko nie traktuj tego jako przechwalstwo ja chce tylko uniknac wszelkich podejrzen o moje ignoranctwo i brak wiedzy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
prowokator



Do³±czy³: 07 Maj 2005
Posty: 29

PostWys³any: Nie Cze 05, 2005 2:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... to już niedobrze, jeśli sprowokowałeś prowokatora!
Marcin25 napisa³:
Twoje posty pachną prowincjomalizmem, ja wyrażam w swoich jedyniue swoją opinię, nigdy nie skarżyłem się radnym a jedynie podsuwałem konkretne pomysły i do takich należe ten związany ze zmianami w Fundacji. Dobrze wiem czym jest kultura ale nie chce by była ona wściskana komuś na siłę, zaś rozrywki pragną wszyscy.....

To siÄ™ nazywa podjudzanie. A może tak jak to ktoÅ› zauważyÅ‚, koÅ„czÄ…c studia „rozglÄ…dasz siÄ™ za jakÄ…Å› pracÄ… i masz ochotÄ™ wskoczyć na stoÅ‚eczek dyrektora Fundacji. W swoich wypowiedziach od poczÄ…tku próbujesz nam wmówić jak to źle siÄ™ tam dzieje. Mija siÄ™ to jednak caÅ‚kowicie z prawdÄ….
Szef szkolenia rycerzy w strzelaniu (z byle czego) powiedziaÅ‚ by „pudÅ‚o!” A może bÄ™dÄ…c politologiem Å›wiadomie stosujesz znanÄ… Ci zapewne metodÄ™, że kÅ‚amstwo powtarzane wielokrotnie... po pewnym czasie zostaje przyjmowane jako prawda. Nic bardziej mylnego. „To se ne wrati Pane Hawranek”. Te czasy minęły już bezpowrotnie.

Marcin25 napisa³:
... Ja właśnie odróżniam te 2 sprawy i pragnę żeby zachować pewne proporcje poimiędzy tymi 2 dziedzinami i pozwolić ludziom dobrze się bawić a czasami poznać smak imprez typowo kulturalnych.

Masz jakieÅ› tendencje do dziaÅ‚aÅ„ wrÄ™cz dyktatorskich. A kto daÅ‚ Ci prawo decydowania za mnie? Dawkowania i sterowanie moimi potrzebami. Mam siÄ™ dobrze bawić na ogÅ‚upiajÄ…cych imprezach, zalewanych piwskiem, na których wycie ze sceny miesza siÄ™ z nieartykuÅ‚owanymi dźwiÄ™kami wydawanymi na przemian z „Å‚acinÄ…” przez pijanych wyrostków. Czasami pozwolisz mi Å‚askawie (zaledwie) „poznać smak imprez typowo kulturalnych”.
Ręce precz... od moich potrzeb i mojego wyboru. Evil or Very Mad

Marcin25 napisa³:
Twoj pomysl na edukacyjne walory imprez jest smieszny, one z nazwy maja bawic relaksowac a od edukacji sa inne instytucje. Koncert w plenerze ma promowac miasto przyciagac ludzi, a nie osmieszac je kilkunastoma widzami na kazdym koncercie organizowanym przez fundacje. Wydatki masta przegladam raz dziennie bo akurat to jest temat mojej pracy wiec daj spokoj juz z popisywaniem sie swoja wiedza na temat finansow publicznych.

Cóż, chyba byłeś wtedy chory jak Profesor miał wykład na ten temat. Żałuj, że nie słyszałeś nigdy o nauce i edukacji poprzez zabawę. Poza tym o czym tu mówić. Jako politolog powinieneś wszystkich zadziwiać swoją erudycją i wiedzą, a nie dokonywać absurdalnego podziału na relaks i kulturę.
Choć jakby się zastanowić chwilę to pewnie w swoim rozumowaniu masz rację.
Obcując z kulturą można się relaksować. Relaksując niekoniecznie mieć do czynienia z kulturą.
W tym co piszesz staraj się być choć trochę obiektywny....ksurela, ksurela, ksurela ksu to czas... Mr. Green

Zapewne wiesz, że to nie Fundacja ma się zajmować tzw. promocją miasta. Wiesz też zapewne, że to Chorągiew Rycerstwa tym się zajmuje. Dostali niemałe pieniądze na ten cel. Czy to, że ich pokazy ogląda często kilkanaście osób nie ośmiesza miasta i jego promocji???
RadzÄ™ Ci (jeÅ›li chcesz napisać dobrÄ… pracÄ™) żebyÅ› nie tyle przeglÄ…daÅ‚ raz dziennie wydatki miasta, lecz przynajmniej co drugi dzieÅ„ czytaÅ‚ je dokÅ‚adnie (kiedyÅ› siÄ™ mówiÅ‚o – studiowaÅ‚). MógÅ‚byÅ› może wtedy napisać coÅ› sensownego. Może nie strofowaÅ‚ byÅ› innych odnoÅ›nie wiedzy dotyczÄ…cej finansów publicznych, lecz samodzielnie napisaÅ‚:
„...Å›rodki (w wys. 60 000 zÅ‚) przeznaczone na organizowanie widowisk historycznych jako elementu promocji miasta można z pewnoÅ›ciÄ… lepiej spożytkować. ZakÅ‚adajÄ…c że w sezonie jest 20 imprez można na każdÄ… wynająć komercyjnÄ… grupÄ™ (pÅ‚acÄ…c 3000 zÅ‚ za imprezÄ™). Zapewni to różnorodność i niepowtarzalność wystÄ™pów, co ma podstawowy wpÅ‚yw na zainteresowanie i powodzenie przedsiÄ™wziÄ™cia”...
(uwaga! Jeśli będziesz chciał wykorzystać w swojej pracy to co napisałem, musisz zapłacić mi honorarium za prawa autorskie). Laughing
Warto się też zastanowić, czy płacąc 2500-3000 zł za to co teraz oglądamy warte jest tego???
A może wystarczy jeszcze tych pieniÄ™dzy na kurs ogÅ‚ady i jÄ™zyka dla „rycerzy” zachowujÄ…cych siÄ™ skandalicznie i kaleczÄ…cych polskÄ… mowÄ™ (niekoniecznie u Prof. Miodka).

Marcin25 napisa³:
Hmm nie musisz mi tlumaczyc czym jest spoleczenstwo obywatelskie bo rozmawasz z politologiem. Tylko nie traktuj tego jako przechwalstwo ja chce tylko uniknac wszelkich podejrzen o moje ignoranctwo i brak wiedzy.

hmmmm
_________________
Idźta przez zboże, we wsi Moskal stoi...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jurij



Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 98
Sk±d: Esende

PostWys³any: Nie Cze 05, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin25 nie wytykaj ludziom literówki, bo sam je piszesz, i nikt Ci tego nie wypomina, błędy się zdarzają. Pozatym, siedzisz sobie za klawiaturka i gadasz co Ci sie ubździ, zachowujac sie jak rozwydorzny dzieciak. Cieplutko za klawiaturka, to sie źle dzieje...
_________________
pomyśl - jeśli potrafisz...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Nie Cze 05, 2005 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm wolałbym pogadać na żywo wtedy nie byłbyś już taki pewien siebie. A że na razie jest tylko taka możliwość to z niej korzystam
Prowokator hmm z Tobą widzę ze jeszcze można pogadac na pewnym poziomie i na pewno w pewnych punktach masz rację Zgadza się że kultury nie można pozbawić calkowicie bo to wpływa na rozwoj duchowy narodu i jak to się mówi odchamia. Chciałbym tylko żeby zachowana była równowaga . Stanowicie na forum wyjątek popierając działania fundacji ale popytajcie innych czy im sie podoba to co mozna zobaczyc na rynku w Sandomierzu. Ja wszędzie słyszę tylko głosy znudzenia i braku zainteresowania tego typu imprezami i stąd moje posty Ja chciałbym żeby jak najwiecej osob bylo zadowolonych z tego co dzieje sie w Sandomierzu, żeby bylo duzo imprez i dużo ludzi tak jak miało to miejsce w ten weekend w Tbg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
jurij



Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 98
Sk±d: Esende

PostWys³any: Nie Cze 05, 2005 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ze jak napisał "sąsiad" , tam sie dzieje jedna impreza na rok, a u nas co tydzien sie dzieja przynajmniej w tym okresie. Wracajac do tematu, filmow, wczoraj bylem osobiscie na pokazie filmowym organizowanym przez FKZS i bylo calkiem przyjemnie, ludzie dopisali, oczywiscie to nie byly tluuuumy, ale bylo wiecej ich niz zwykle.
_________________
pomyśl - jeśli potrafisz...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ania



Do³±czy³: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWys³any: Pon Cze 06, 2005 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie na temat. Marcin25, jesteś dla mnie tylko smutnym potwierdzeniem tego, że w dzisiejszych czasach największy kretyn może zrobić studia, a skończony kretyn nawet dwa czy trzy fakultety. Do tego poparcie jakiejś partii i mamy w Polsce to co mamy.
Możecie mnie wywalić z tego Forum, mam to gdzieś nie jestem w stanie czytać więcej bzdur tego bufona, który oprawił swoje dyplomy w ramki i przeciera je z lubością co rano. Człowieku, czy ty myślisz, że pozostali Forumowicze to ludzie bez wykształcenia? Że jesteś jedyny? Literówki będzie bałwan wytykał. Sory, ale nawet wyciągniętej ręki nie umiałeś przyjąć bez prostackiego tryumfalizmu, nie mówiąc, że nie potrafiłeś sam zrezygnować z moderowania, zwalając to na admina. Żegnam, ośle.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
człowiek z poza...



Do³±czy³: 16 Maj 2005
Posty: 4

PostWys³any: Pon Cze 06, 2005 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania, Prowokator i Bełkot: dobrze, że są jeszcze na tym na tym świecie ludzie myślący i działający.
Marcin25: no cóż... brak słów, a nawet gdyby były to ich szkoda na takiego zaduuuuuffffanego człowieczka. Oj wiele nauki jeszcze przed tobą panie"polityku"...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Marcin25



Do³±czy³: 28 Mar 2005
Posty: 339
Sk±d: Sandomierz

PostWys³any: Wto Cze 07, 2005 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem zostawie to bez komentarza bo szkoda tylko na to czasu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G³ówna -> Imprezy w Sandomierzu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group